субота, 30 грудня 2017 р.



Ми подорослішали знову.
Ми постаріли аж на рік.
Ми ставим гілку ялинову
і знову мрієм, як торік.
І знову дощ і сніг напару.
Ялинки, сосни, мішура.
Вітри женуть по небу хмару
і кличуть нас:"Пора, пора".
Пора згадати всі провини,
всі миті радісні і ні.
В альбом сховати всі світлини,
події світлі і сумні.
Повикидати весь непотріб.
Весь мотлох скласти до коша.
І попросити миру вкотре
щоби не плакала душа.
І знову загадать бажання,
оте таємне і своє.

субота, 16 грудня 2017 р.

     14 грудня 2017 року на базі Станьківської ЗОШ І-ІІст.  відбулося засідання  методичного об’єднання.  Про роль вчителя-словесника у формуванні ключових компетентностей сучасного учня методами національно- патріотичного виховання  міркували  вчителі української та іноземної мови, зарубіжної літератури закладів  освіти Верхнянської  сільської ради ОТГ.

неділя, 10 грудня 2017 р.

БАЙКА ВИХІДНОГО ДНЯ 


                                                    ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА. "Дві курки"

Випало якось Дикій Курці залетіти до Домашньої.
— І як це ти, сестрице, в лісах живеш? — спитала Домашня.
— А точнісінько так, як інші лісові птахи,— відповіла Дика. — Годує мене той самий бог, що й диких голубів.
— Вони ж можуть добре літати,— проказала господиня.
— Се так,— згодилася Дика,— однак і я можу літати й цілком задоволена своїми крильми.
— Ось у се, сестрице, я ніяк не можу повірити,— сказала Домосида,— бо я ледве-ледве можу перелетіти он до того сарая.
— Не перечу,— каже Дика,— але зважте, голубонько моя, на те, що ви змальства, як тільки народились, зволите на подвір'ї гній гребти, а я щодень мушу набувати досвіду літати.
Сила: Багато хто, не маючи сили щось зробити, не вірить, що можуть те інші. Безліч є таких, хто через розніженість відучені мандрувати пішки. Се свідчить, що практика без природженості безглузда, а природженість утверджується практикою. Яка користь знати, як робиться діло, коли ти сам його не зробиш? Взнати не важко, важче зробити. Наука та досвід — се одне і те ж, вона не в знанні самім живе, а в діянні. Як і робота без природженості, так і знання без роботи — мука. Ось у чому різниця між знанням та наукою.

понеділок, 4 грудня 2017 р.

Міносвіти заснувало ще один шкільний конкурс

"Це треба припинити раз і назавжди! Конкурсоманія і ювілейоманія є однією зі складових того паперового колапсу, який паралізував шкільну освіту",- ще у жовтні твердив Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.
А наші чиновник знову за своє....Це вже 5 конкурс за три місяці навчання!!! То лише мені здається, що, розвиваючи творчість окремого школяра загальноосвітньої школи, ми губимо тих, хто хоче  вчитися, але не має природних  здібностей?    
Міністерство освіти підтримало ініціативу Благодійного фонду «Міжнародного фонду Івана Франка» та Громадського об'єднання «Львівське товариство у м. Києві» щодо проведення щорічного Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра». Відповідний лист підписаний заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм.

пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

Хочете зробити свою професійну діяльність цікавою і корисною? Упродовж дня переживаєте багато різноманітних емоцій і хотіли б поділитися ними?Ви креативні, і мрієте відпустити свій креатин на волю? Тільки й думаєте про те, щоб Ваші божевільні ідеї стали реальністю? Тоді створюйте БЛОГ разом з нами !!!)Саме для цього на базі Верхнянської ЗОШ І-ІІІст. зібралися на засідання педагогічної творчої майстерні вчителі навчальних закладів ОТГ .http://mkrmk.at.ua/avatar/27/stvorennja_blogu.pdf

понеділок, 27 листопада 2017 р.

Як нестримно і безборонно
у життя моє вкралась осінь, 
як невпинно і монотонно
сивиною вкриває коси.

Душу памороззю покрила,
облела павутинням білим,
щоб від болю душа не нила,
щоби згадувати не сміла.



"Чимало зимових ночей я   провiв поруч з вовками. Вони лягали довкола мене, пiдставляючи свої гарячi спини. Вiд них я навчився мiняти позу. А може, доречно згадав пораду натуралiста-дослiдника  Фарлi Моуета — вiн свого часу спостерiгав за вовками у безкрайнiй  тундрi Канади. Це було його вiдкриття, у справедливостi якого не раз переконався. Найкраще поновлюєш сили пiд час вовчого сну. Треба спати як вовк — часто, десь тричi на годину, вставати i знову моститися до спання, змiнивши позу. Так, як це роблять собаки та вовки. Як Кум, Дункан та Гай. Встали, покрутились, згорнулися калачиком, запхали нiс у шерсть — i спати. Короткий п'ятнадцятихвилинний сон чудово вiдновлює сили усього живого. Шкода, що небагато людей цим користується"(Г.Вдовиченко "Тамдевін")   або Як зберегти психоемоційне здоров’я вчителя?http://osvita.ua/school/lessons_summary/psychology/38435/

понеділок, 20 листопада 2017 р.

 16 листопада 2017 року на базі Мостищанської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся семінар для вчителів іноземної мови в новому форматі! . Було організовано зустріч із носієм англійської мови - волонтером Корпусу миру Патрісією. Таке спілкування надзвичайно цінне для вчителів-практиків,які, на жаль, не завжди мають змогу удосконалити свої практичні навики у володінні англійською.