Біографія письменника — кейс
Покоління Z — це люди, народжені із гаджетом у руках. Вони не уявляють своє життя без соціальних мереж і доступу до інтернету. Функціональність — друга важлива риса цього покоління. Діти часто запитують мене: «Ми вивчаємо літературу у школі «щоб що»?» Фрази типу: «Ти маєш бути освіченим, ерудованим» — для них не працюють. Вони здивовано кажуть: «І що далі?» Тому перш ніж почати викладати літературу поколінню Z, треба спершу пояснити, навіщо їм взагалі література. https://osvitoria.media/experience/zrobit-yiyi-trohy-sexy-yak-vykladaty-ukrayinsku-literaturu-pokolinnyu-z/?fbclid=IwAR2fJTHVLfWzkwwJC7X-0SoQxZhWqGjAR1847ZFMpf-qef37cNg5BQHOswAЯ часто чую: «Мені ваша література не потрібна, я збираюся стати економістом чи айтишником».
Методичне об'єднання вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури Верхнянської ОТГ Калуського району Івано-Франківської області
пʼятниця, 31 травня 2019 р.
вівторок, 26 березня 2019 р.
Мудрість Василя Стуса: 5 принципів життя та 20 книг, які поет радив прочитати
За свої недовгі 47 років життя борець за Україну виніс багато випробувань. Своєю мудрістю в листах з тюрми поет ділився з сином Дмитром.
Пропонуємо вам кілька настанов Василя Стуса, які він дав своїй коханій дитині.
Характер – це головне
Коли Ти матимеш свій характер — щоб був по Тобі і щоб був міцний, то буде найважливіше — за всякі там університети. Бо характер — це фундамент для майбутньої будівлі. Коли він міцний, то на ньому можна зводити хмарочоси, він витримає будь-яке навантаження.
Людський характер, правда, на відміну од будівлі, виробляється чи не на все життя. Кожен великий іспит життьовий показує, чого вартий підмурок. Він може
вівторок, 12 лютого 2019 р.
Створення і читання QR-коду- вимога часу
Це ж чудово, коли коротко і зрозуміло, чи не так?
Сьогодні пишу про сучасний найновіший і найкоротший спосіб створення посилань - #QR код.
Коли людина вперше зустрічається з таким терміном, то думає, що це щось складне та не для неї. Саме так донедавна думала і я.
Але навіть не "дуже продвинуті" люди користуються телефонами, смартфонами, планшетами, на яких встановлені відповідні операційні системи і використовуть дані пристрої для перегляду сторінок в Інтернеті.
Виявляється, що найпростіше і найшвидше потрібну сторінку можна відкрити саме за допомогою QR коду.
Для цього на Вашому пристрої повинна бути встановлена #програма-сканер для зчитування коду.
Колеги, я пропоную вам прочитати цей матеріал, а потім обговорити його на методичній нараді, наводячи конкретні приклади з нашої діяльності.
У прагненні успіху немає меж і кордонів, є нові висоти. Останнім часом я вже не можу дивитися відкритіуроки насамперед з однієї причини: суперечність між гуманістичною риторикою про суб’єкт - суб’єктністосунки, особистісно зорієнтований підхід та інші атрибути педагогічного гуманізму, з одного боку, і тимиманіпуляціями та фокусами, до яких вдається вчитель у роботі з учнями, які ледь встигають реагувати на Його на команди.
Суб'єкт — це той, хто діє сам, бо йому так потрібно, і він знає, навіщо, і розуміє, чому саме так. А учень на такому уроці — як пацієнт у хірурга: наркоз ввели і щось із ним роблять. Зрозуміло, що для користі, але що і як — незрозуміло. Та й розуміти не хочеться, прокинусь — побачу, що відрізали.Тобто щохвилини на уроці учень і не здогадується, що з ним буде далі. З такого погляду відкритий урок іще гірший від традиційного (коли можна передбачити, що з тобою буде далі: після опитування — пояснення, можна буде розслабитися).
Отже, маємо перше «не треба». Не треба перетворювати учня на пацієнта.
Парадоксально, але факт:
Підписатися на:
Дописи (Atom)